Suplementy diety

W naszych szczecińskich aptekach sprzedajemy nie tylko lekarstwa, ale również suplementy diety. Są to preparaty o działaniu prozdrowotnym, których celem jest uzupełnienie normalnej diety dodatkową porcją witamin, składników mineralnych, substancji odżywczych i związków bioaktywnych. Preferowane są przez osoby, które nie mają czasu na codziennie przygotowanie pełnowartościowych posiłków, dlatego poszukują bogatych w składniki odżywcze zamienników. Występują w formie płynów, tabletek, kapsułek, saszetek itp.  W naszej ofercie znajdują się suplementy tylko od sprawdzonych producentów, którzy rzetelnie informują o składnikach zawartych w preparatach. Produkowane są ze sprawdzonych, naturalnych składników roślinnych pochodzących z wielu regionów świata.

 

Suplementy diety mają bardzo zróżnicowane oddziaływanie na nasze zdrowie. Bardzo popularne wśród klientów są preparaty pomagające osobom borykającym się z problemami trawiennymi i żołądkowymi. Istnieją też suplementy wspomagające proces odchudzania lub zapobiegające problemom z apetytem. Wybór jest naprawdę bardzo duży, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą.

 

Czym się różnią suplementy diety od lekarstw?

Suplementy oczywiście nie są lekami, więc nie leczą chorób, ale ich regularne stosowanie  może zwiększyć naszą odporność i ograniczyć ryzyko ich wystąpienia w przyszłości. Rola suplementów sprowadza się do utrzymania równowagi w organizmie, natomiast lekarstwa służą do przywracania równowagi. O tym, że suplementów nie powinno się nazywać lekami mówi polskie oraz unijne prawo.

 

To, że suplementy nie są lekami (https://aptekiszczecin.pl/nasza-oferta/leki-homeopatyczne), nie oznacza jednak, iż można je stosować według własnego uznania. Zalecane są konkretne dawki, by nie przedawkować niektórych substancji. Istnieją też takie schorzenia, które wykluczają stosowanie niektórych suplementów. Dlatego właśnie warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, a także oczywiście zapoznać się z opisem produktu dostarczonym przez producenta.