Leki oczne

W naszych aptekach sprzedajemy leki oczne. Są to leki złożone z substancji leczniczych i pomocniczych, które przeważnie stosuje się do aplikowania na powierzchnię gałki ocznej albo do worka spojówkowego, choć w ofertach aptek nie brakuje również maści do oczu, a także tabletek i suplementów diety (https://aptekiszczecin.pl/nasza-oferta/suplementy-diety/) działających korzystnie na wzrok. Znajdujące się w lekach do oczu substancje czynne podaje się bezpośrednio do oka w celach leczniczych, diagnostycznych lub profilaktycznych.

 

Leki do oczu z naszych aptek – bezpieczne i skuteczne

Leki do oczu pozwalają na poprawę ostrości wzroku, a także uporanie się z uciążliwymi objawami schorzeń oczu takimi, jak zapalenie spojówek. Zapobiegają swędzeniu i pieczeniu, pomagają pacjentom walczącym ze skutkami różnego rodzaju alergii oraz suchością oczu. Ponieważ oczy są wyjątkowo wrażliwym i narażonym na działanie fizycznych oraz chemicznych czynników ludzkim organem, producenci leków, jak również apteki specjalizujące się w przygotowywaniu preparatów do oczu robią to w warunkach sterylnych i z użyciem jedynie bezpiecznych składników.

 

W naszym asortymencie znajdują się zarówno leki oczne bez recepty, jak i te wymagające recepty od lekarza. Zapraszamy do naszych szczecińskich aptek, by uzyskać więcej szczegółowych informacji od farmaceutów i dokonać odpowiedniego zakupu.