Leki homeopatyczne

Leki homeopatyczne to preparaty o charakterze regeneracyjnym, stworzone na bazie naturalnych składników roślinnych, zwierzęcych i mineralnych, a nie substancji chemicznych. Stosuje się je przy dolegliwościach związanych z przejściowymi stanami chorobowymi. W naszej aptece znajdziesz leki homeopatyczne w formie tabletek, kulek, syropów i granulek. Ponieważ sprzedawane przez nas produkty są wytwarzane ze składników naturalnych, to są w pełni bezpieczne, nie powodują skutków ubocznych, a tym samym mogą być stosowane również przez dzieci i osoby starsze.

 

Jak działają leki homeopatyczne?

Homeopatia to medycyna niekonwencjonalna, w ramach której jeden lub kilka składników poddaje się rozcieńczaniu i dynamizowaniu. Taki proces prowadzi do powstania substancji aktywnie działającej, która uderza w samo źródło choroby, a nie tylko w jej objawy. Dzieje się tak dzięki temu, że leki homeopatyczne znacznie pobudzają reakcje obronne organizmu i przywracają mu równowagę. Składniki dostarczone organizmowi w ramach tej formy farmakoterapii w większych ilościach mogłyby szkodzić, lecz podane w mniejszych dawkach niejako „prowokują system immunologiczny” i wzmacniają odporność.

 

Leków homeopatycznych używają pacjenci z bólami stawów, mięśni, dolegliwościami sercowymi, borykającymi się z alergiami, a także cierpiącymi na długotrwałe zapaleniem zatok. Istnieje wiele innych zastosowań leków homeopatycznych. Odwiedź którąś z naszych szczecińskich aptek i znajdź taki lek, który będzie odpowiadał twoim potrzebom.